Frakční resurfacing

13.09.2011 | 14894

Frakční resurfacing je laserová metoda ošetření pleti, při níž je pomocí laserového paprsku odstraněna svrchní vrstva pokožky a zároveň  prohřátí hlubších vrstev  kůže. Teplo způsobí stažení kolagenních vazivových vláken, a tím umožní vypnutí pokožky a zajistí novou tvorbu kolagenu.

indikace: ošetření jizev po akne, redukce rozšířených pórů, redukce drobných vrásek, odstranění pigmentací

Díky využití frakční technologie je pouze část pokožky vystavena laserovému záření. Nepoškozená plocha obklopující jednotlivé ozářené mikrobody podporuje a urychluje přirozené hojení ošetřené zóny. Blahodárné účinky laserového záření však působí na celou plochu pokožky.

Zákrok se provádí ambulantně, pleť je odlíčena a očištěna, ošetření je mírně bolestivé – pocit lehkého pálení. Po zákroku je pokožka zarudlá a oteklá, do 24 h. se  obvykle uklidní.
Hojení trvá 4-6 dnů, dojde ke kompletnímu sloupnutí svrchní vrstvy pokožky a objeví se omlazená pokožka s výrazně lepší texturou a vyváženou barevností. Po třech dnech od ošetření lze pomalu začít používat dekorativní kosmetiku (make-up) a v průměru za týden se zapojit do normálního společenského života. V období dalších šesti měsíců pokračuje redukce vrásek a vypínání pokožky dané přetrvávající produkcí nového kolagenu.

Po resurfacingu je třeba chránit ošetřované plochy před slunečním zářením a používat ochranné krémy s vysokým UV filtrem (50+) minimálně po dobu 2-3 měsíců.
Resurfacing pokožky lze provést na celém obličeji nebo jen jeho části (kolem očí, rtů, tváře, čela), velmi žádané je omlazení rukou, kdy dochází k odstranění vrásčité kůže, vyplnění novými kolagenními vlákny a odstranění pigmentací z hřbetu rukou.

Cena ošetření - viz. ceník >

 

VideoRůžovka a její léčba…


Široká škála služeb estetické medicíny

za pomoci nejmodernějších přístrojů